Legfrisebb munkáink
Győr, Árkád Bevásárlóközpont, homlokzat hőszigetelés
Szombathely, Family Center
Vámosszabadi családi ház szerkezetkész építése
Szolgáltatások
 


Építőipari és Szolgáltató Kft.

Felajánljuk szabad kapacitásunkat!

 

  • Homlokzat hőszigetelések

  •  Passzív-házak, alacsony energiafelhasználású házak kivitelezése teljeskörű ügyintézéssel, német beszállító partnerrel

  •  Gépi vakolás,

  •  Aljzatbetonok,

  •  Betonesztrichek,

  •  Épületek igény szerinti kivitelezése,

 Saját gépparkkal, komoly referenciákkal rendelkezünk!

Tel./fax: +36 96 349 995

 Tel.: +36 20 9 559 530

E-mail: bautek@gyor.net


 
 
Természetes-Egészséges-Környezetbarát

Energiatudatos épületek tervezése, megfelelő alapanyagok kiválasztása, kivitelezés.
  • Személyre szabott megoldások
  • Szakmai tapasztalat
  • Korszerű eszközpark
  • Képzett, hozzáértő szakemberek
  • Minőségi szolgáltatás
  • EU konform megoldások
  • Teljes körű szolgáltatás: tervezéstől a kivitelezésig
  • Megbízható partnerek
 Passzívház program: Középpontban az ember

Mi valóra váltjuk kívánságait Passzívház Programunkkal.
Szakértő csapatunk tervezéstől a tanácsadáson keresztül a megvalósításig rendelkezésre áll.
  • Házhoz, helyszínre adaptált terv, költségvetést kidolgozása,
  • Építés időre
  • Fix ár
  • A minőségre garanciavállalás
 Szakértők vagyunk a készházépítésben téglából.



Mi az a Passzívház?

A passzív ház forradalmian új utat nyit a lakóházak fűtése és melegvíz ellátása területén, amelynek nyomán szinte minimálisra csökkenthető a hagyományos fűtőanyagok felhasználása.
A passzív ház rendkívül egyszerű alapelv szerint működik: a kifelé áramló hőveszteséget minimálisra csökkentve, a beáramló napenergiát pedig maximálisan kihasználva, megfelelő szellőzés biztosítása mellett olyan rendszert alkot, amely szinte önmagában gondoskodik a kellemes belső hőmérséklet kialakulásáról.



Ön építhet Ránk, mi építünk Önre!

Ha többre vágyik, keresse energiatakarékos ajánlatainkat… akár a passzívházig.
Kapcsolat

Bérlakás program

Előzmények:

A rendszerváltás óta gyakorlatilag nincs az országban hosszútávú lakásprogram, a bérlakás építés pedig már korábban megszűnt. A korábbi bérlakások nagy részét is értékesítette az állam a lakóknak. Az alkotmány szerint mindenkinek joga van a tisztességes élethez, melynek része a lakhatás is.

Az állam a lakásépítéi koncepció és bérlakás program hiányában beterelte az embereket egy láthatóan finanszírozhatatlanná vált lakásmegoldásba, rájuk szabadítva a szabad piacot, folyamatosan megvonva a támogatásokat, ezáltal kiszolgáltatottá tette az embereket, elsorvasztotta a gazdátlan lakásépítő szektort. A nyugat európai, példák, de szomszédaink hozzáállása is gyökeresen mást mutat.

Egy helyes lakásépítési koncepció pedig segít az embereknek, élénkíti a gazdaságot, bevételt generál az államnak, és frissíti az elavuló épületállományt.

A lakásépítésen belül is meg kell találni a helyes arányokat a családi házas, társasházi tulajdonon alapuló, illetve a bérlakás és szociális bérlakás építésében.

Jelenlegi tervezet szerint az állam háromféle javaslaton gondolkozik, azonban a részletek még nem ismertek:

  1. Állami bérlakásalap létrehozása
  2. lakásépítési kamattámogatás
  3. lakbértámogatás

Meglátásunk szerint csak piaci alapon a bérlakásépítés lassan megtérülő beruházás és nehezen finanszírozható. Jogos elvárás az állami és önkormányzati részvétel, mivel fő haszonélvezői is a kiteljesülő folyamatnak.

Megoldási javaslatunk:

Véleményünk az, hogy főképp a ki településeken, kisebb befektetéssel el lehet indítani egy bérlakás programot, akár adaptálható típustervek alapján a polgármesteri hivatalok kezdeményezésével és finanszírozásával, építési telkek kedvezményes rendelkezésre bocsátásával, kedvezményes hitelfelvétellel, esetleg eu-s finanszírozás bevonásával. A telekalakításban, gazdaságos hasznosításban is felajánljuk segítségünket. A cél, hogy az emberek elérhető és fenntartható lakásmegoldásokból választani tudjanak, és így népesség megtartó, - lakosság lélekszámát növelő, helyi költségvetést támogató megoldás szülessen. Így az intézményfenntartás is hosszabb távon belátható és a települési kisközösségek is életképesek maradhatnak. Gazdaságos, sorházas beépítési formát javaslunk. Jó konstrukció esetén a projekt önfinanszírozó, - akár még nyereséges is lehet – főleg, ha község, falu, kisváros fejlődése ezáltal megvalósítható.

Pénzügyi szakembereink által javasolt finanszírozási megoldásokkal tudjuk támogatni a projekt beindítását, - halasztott kamatozású hitel, tőkefelhalmozó megtakarítási forma, kombinált hitel, stb. – 20-30 év futamidő.

A fedezet valamely helyi ingatlan a beruházás elkészültéig, majd maguk a bérlakások adják tovább a hitel biztosítékát. A futamidő végén önkormányzati tulajdonban maradnak a lakások, melyek akár maradványértéken értékesíthatők is, esetleg a bentlakók elővásárlási jogával.

  1.       Fecskeház, mint lakókijelölési forma
  2.       Bérlakás,                   -II-
  3.       Szociális bérlakás,     -II-

A házkezelés, fenntartás munkahelyteremtő lehetőség az önkormányzatoknak. A bentlakó érdekeltsége is fentáll, hogy hosszabb távon helyben maradhasson.

A kívánatos folyamat:

Hatástanulmány → igényfelmérés → tervezés → építés és értékesítés

                                         

                                szándéknyilatkozat → szerződés a bérlőkkel

A bérlő minimum 12 havi bérleti díjat köteles biztosíttékként befizetni, mely az állagmegóvásra, fizetési, közmű számlák elmaradására, fizetési nehézségek áthidalására szolgál. A biztosítékból felhasznált összeget kötelezően vissza kell pótolni. A szerződés szerint javasolt, hogy a renitens, együttélés szabályait és a házirendet megszegő bérlő közjegyzői okirattal azonnal kilakoltatható legyen. A leendő bérlő a szerződéskötéstől kezdődően fizeti a bérleti díjat, függetlenül attól, hogy a lakásban lakik-e. ( Bérlő kiválasztási szempont, mely besegít a finanszírozásba.)

Az építési szerződések és határidők garantálják, hogy az így befizetett összegek a legjobban hasznosulhasanak.

A projekthez egyéb, az Eu által is támogatott megoldások is kapcsolhatók, a hatékonyság növelése érdekében. (Energiamegtakarítás, megújuló energiák, falusi turizmus, stb.)

Továbbfejleszthető a program a környezettudatiosság jegyében, az autonóm, illetve passzívházak irányában, megfelelő forráskiegészítéssel. A fenntarthatóság és életminőség egyik kívánatos szempontja, hogy a bérleti díj a közüzemi költségekkel együtt ne haladja meg a keresetek 40%-át. Mindez a támogatások függvénye.

                                                                                           Mészáros Attila

Csak bejelentkezett felhasználó írhat hozzászólást!

Felhasználónév:
Jelszó:
bejelentkezés

Még nem regisztrálta magát? A regisztrációhoz kattintson ide!